Uudised

Projektinädal " Mina ja keskkond" 12. juuni admin


6.-10.juunini toimus meie koolis projektinädal, mille teemaks "Mina ja keskkond". Iga päev olid meie õpetajad ette valmistanud erinevaid tegevusi, mis seotud just keskkonnaga.

Esmaspäeval ehk esimesel päeval oli teemaks erinevad keskkonnad, kõige pisemad õpilased said minna tutvuma Viljandi Linnaraamatukoguga, kus oli võimalus näha ka Ilon Wiklandi kohvernäitust. Külas käidi ka Viljandi Politseijaoskonnas ning Kaitseliitu Sakala Malevas tutvumas sealse tööga.

Suuremad õpilased said aga oma teadmised proovile panna veest. Kokku sai panna enda vesiratta ning meisterdada paberist laeva, et seda vee teekonnal jälgida. Lõpp punktiks oli aga Viljandi lauluväljak, kus sai kuulata kuuldemängu.

Teisipäeval keskendusime prügi sorteerimisele. Meil käis külas Keskkonnake, kes selgitas miks on prügi sorteerimine oluline ning mida silmas pidada kui pead prügi sorteerima. Pärast läksid aga kõik klassid kaardistama Viljandi prügikaste.

Kolmapäeva teemaks oli taaskasutus, kus üleliigsetest vidinatest valmisid kõikidel klassidel vinged kunstiteosed ehk assamblaaž.

Neljapäeval oli teemaks looduses käitumine, kus sõitsime kooliperega Parika õpperajale. Seal selgitas naiskodukaitsest Kai Kannistu meile, mida peame looduses käies silmas pidama ja kuidas on viisakas looduses käituda. Rajal jalutades sai teha ka looduse märkamise bingot.

Viimasel päeval keskendusime sellele, mida oleme terve nädala vältel õppinud ning tegime kokkuvõtteid projektinädalast. Iga päeva kohta oli ettevalmistatud küsimused põnevaks Kahootiks, kõik klassid said tutvustada enda assamlaaži töid ning päev lõppes kooli staadionil, kus kogu koolipere pidi tegema ühe suure karu kuju, et droon saaks teha ühispildi.

Suur tänu kõikidele õpetajatele kogu korralduse eest. Aitäh Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi Politseijaoskond, Kaitseliidu Sakala Malev, Keskkonnake ning Kai Kannisu, et tegite projektinädala meie õpilastele meeldejäävaks!

Kogu projektinädalast on valminud ka kaks vahvat videot.

https://www.youtube.com/watch?v=cFd14mECZrk

https://www.youtube.com/watch?v=4kWvpmTsFoY

6.-10.juunini toimus meie koolis projektinädal, mille teemaks "Mina ja keskkond". Iga päev olid meie õpetajad ette valmistanud erinevaid tegevusi, mis seotud just keskkonnaga.

Esmaspäeval ehk esimesel päeval oli teemaks erinevad keskkonnad, kõige pisemad õpilased said minna tutvuma Viljandi Linnaraamatukoguga, kus oli võimalus näha ka Ilon Wiklandi kohvernäitust. Külas käidi ka Viljandi Politseijaoskonnas ning Kaitseliitu Sakala Malevas tutvumas sealse tööga.

Suuremad õpilased said aga oma teadmised proovile panna veest. Kokku sai panna enda vesiratta ning meisterdada paberist laeva, et seda vee teekonnal jälgida. Lõpp punktiks oli aga Viljandi lauluväljak, kus sai kuulata kuuldemängu.

Teisipäeval keskendusime prügi sorteerimisele. Meil käis külas Keskkonnake, kes selgitas miks on prügi sorteerimine oluline ning mida silmas pidada kui pead prügi sorteerima. Pärast läksid aga kõik klassid kaardistama Viljandi prügikaste.

Kolmapäeva teemaks oli taaskasutus, kus üleliigsetest vidinatest valmisid kõikidel klassidel vinged kunstiteosed ehk assamblaaž.

Neljapäeval oli teemaks looduses käitumine, kus sõitsime kooliperega Parika õpperajale. Seal selgitas naiskodukaitsest Kai Kannistu meile, mida peame looduses käies silmas pidama ja kuidas on viisakas looduses käituda. Rajal jalutades sai teha ka looduse märkamise bingot.

Viimasel päeval keskendusime sellele, mida oleme terve nädala vältel õppinud ning tegime kokkuvõtteid projektinädalast. Iga päeva kohta oli ettevalmistatud küsimused põnevaks Kahootiks, kõik klassid said tutvustada enda assamlaaži töid ning päev lõppes kooli staadionil, kus kogu koolipere pidi tegema ühe suure karu kuju, et droon saaks teha ühispildi.

Suur tänu kõikidele õpetajatele kogu korralduse eest. Aitäh Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi Politseijaoskond, Kaitseliidu Sakala Malev, Keskkonnake ning Kai Kannisu, et tegite projektinädala meie õpilastele meeldejäävaks!

Kogu projektinädalast on valminud ka kaks vahvat videot.

https://www.youtube.com/watch?v=cFd14mECZrk

https://www.youtube.com/watch?v=4kWvpmTsFoY